Проектор — світловий прилад, що перерозподіляється світло лампи з концентрацією світлового потоку на поверхні малого розміру або в малому обсязі. Проектори є в основному оптико-механічними або оптично-цифровими приладами, що дозволяють за допомогою джерела світла проектувати зображення об'єктів на поверхню, розташовану поза приладом — екран. Поява проекційних апаратів зумовило виникнення кінематографа, що відноситься до проекційного мистецтва (Вікіпедія)


Існують 5 основних технологій виводу зображення у мультимедійних проектора:

 

       

   

 


 

На жаль 3LCD система описана (у Вікіпедії) лише на англійській мові, тому наводимо ще одне джерело інформації про 3LCD систему від компанії EPSON

 

Переваги системи DLP:

1. Вища ніж у 3LCD контрастність. Це зумовлено тим, що у DLP чорний піксель це відсутнє світло від матриці. А в системі 3LCD чорний це затемнена матриця, котра все таки частково пропускає світло.

2. Білий колір у DLP яскравіше чим у 3LCD. Так відбувається тому, що у DLP проекторах білий колір емітується безпосередньо з лампового модуля, а в 3LCD білий - це комбінація трьох кольорів (червоний, синій, зелений).

 

Переваги системи 3LCD:

1. Вища ніж у DLP ЯСКРАВІСТЬ КОЛЬОРІВ! Тобто 3LCD яскравіше до 3х разів від аналогічно по номінальному значенню яскравості DLP проектора. Це найголовніша перевага 3LCD. Завдяки цьому картинка реальна і насичена.

2. Менша ніж у DLP "зернистість" зображення. У 3LCD не так помітні окремі пікселі, що дає гарне та реалістичне зображення.

 

Висновки:

Якщо вам потрібний бюджетний проектор, котрий показуватиме СТАТИЧНІ КАРТИНКИ, котрим ви будете користуватись надзвичайно РІДКО то підійде DLP. Якщо ж Вам потрібна повноцінна кольорова картинка та динамічне зображення високої якості то ми рекомендуємо Вам проектори на основі системи 3LCD.


Приклади переваги технології 3LCD над DLP можна оглянути нижче. Після чого Ви самі можете зробити висновок, за якою технологією обирати проектор:

 

Відмінності у технології

Порівняння технології та яскравості

Порівняння яскравості (DLP 7500 lm ANSI проти 3LCD 7000 lm ANSI)

Як це працює (DLP - ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ЯСКРАВІСТЬ!!! - Проти 3LCD)

Також не можна забувати про так званий "ЕФЕКТ РАЙДУГИ"

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить